Rajd Dakar: Michał Hernik nie żyje

33873d4edb4830d97148e91e3115c5e8

Smutne wieści dotarły nad Wisłę z południowoamerykańskich bezdroży. Podczas trzeciego etapu Rajdu Dakar śmierć poniósł polski motocyklista Michał Hernik. Informację podały liczne zagraniczne media. Organizatorzy oficjalnie potwierdzili te doniesienia, ale nadal nie wiadomo, w jakich okolicznościach Polak poniósł śmierć.Dla Hernika był to debiut w Rajdzie Dakar, przygotowywał się do tej rywalizaji przez dwa lata wspólnie z Pawłem Stasiaczkiem. W zeszłym roku zajął 15. miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge. Na bezdroża Argentyny, Chile i Boliwii ruszył na motocyklu KTM, pieszczotliwie nazwanym „Baby”. Po dwóch etapach urodzony w Krakowie motocyklista zajmował 84. miejsce.

Na metę trzeciego etapu już nie dotarł, a po kilku godzinach pojawiła się informacja, że poniósł śmierć o 18:47 polskiego czasu, na 206. km trasy z San Juan do Chilecito.

- Cel i marzenie to meta – mówił przed rozpoczęciem rywalizacji Hernik. Niestety już wiadomo, że nie uda mu się zrealizować tego celu.

30 stycznia obchodziłby 40. urodziny, udział w Rajdzie Dakar miał być prezentem z tej okazji.

Źródło: onet.pl

Kategoria: News   Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>